Żadna kobieta nie jest tylko kobietą. (św. Edyta Stein)

O mnie

Jestem szczęśliwą kobietą, żoną Mariusza od 6 lat, mamą Irusia i Stefanka.

Z wykształcenia jestem filozofem (MISH UJ), obecnie kształcę się także w poradnictwie psychologicznym (SPCh). Jestem nauczycielem naturalnych metod rozpoznawania płodności. Zajmuję się teologią ciała i nowym feminizmem.

Od dziecka piszę, choć pisanie to zmienia się wraz ze mną i wciąż jeszcze nie dorosło. Od 2008 r. wraz z mężem prowadzę portal przepisnamilosc.pl. Razem głosimy także konferencje i warsztaty dla młodzieży i par na temat miłości oraz różnic damsko-męskich. Prowadzimy także kurs przedmałżeński w Warszawie „Przepis na Miłość!”. Jesteśmy autorami książki NPR jest OK! (wyd. Rubikon 2012) oraz autorami projektu Przepis na Randkę.

Prowadzę warsztaty i spotkania dla kobiet, organizuję w Warszawie od kwietnia 2013 Msze św. dla kobiet z konferencją, a od 2015 roku warsztaty Między nami niewiastami. Jestem autorką Kalendarza Kobiety - na rok 2014, 2015 i 2016.

Fascynuje mnie połączenie ducha z ciałem oraz możliwość zrozumienia drugiego człowieka. Urzeka mnie tajemnica kobiecego ciała i macierzyństwa (zarówno fizycznego i duchowego). Fascynuje mnie także męskość. Ukształtowały mnie teatr Jerzego Grzegorzewskiego (który miałam szczęście jeszcze oglądać) oraz poezja Poświatowskiej i Brandsteattera.

Wierzę w miłość na całe życie, w „geniusz kobiety” oraz w to, że „dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych”.

 

Katarzyna Marcinkowska