Pan zlitował się nad nią i rzekł do niej: <<Nie płacz!>> (Łk 7, 13)

Alfabet Miłości i Droga

Z Nowym Rokiem katolicki dwutygodnik dla młodzieży Droga (który obchodzi właśnie swój jubileusz - 20 lat istnienia!) przeszedł duże zmiany redakcyjne. Jest nowa szata graficzna, nowe działy, nowi autorzy. Mamy przyjemność razem z Mariuszem pisać do Drogi cykl tekstów pod hasłem Alfabet Miłości. W każdym numerze kolejna literka i temat związany z budowaniem relacji w formie listów do chłopaków i dziewczyn. W najnowszym numerze (25/2014) - A jak akceptacja :-)

Podejrzewam, że większość z Was, którzy to czytacie, jest starsza niż grupa docelowa Drogi (a może się mylę?;-) Ja sama czytałam Drogę wiele lat temu jako nastolatka. Ale na pewno znacie osoby, dla których to pismo byłoby świetnym przewodnikiem pośród różnych dylematów młodości (głównie osób w wieku gimnazjalnym i licealnym). Siostra, brat, kuzyni, a może dzieci? 

Nie jest łatwo dziś tworzyć tak niszowe czasopismo mówiące pięknym, ale też bliskim młodym ludziom językiem o wierze, dojrzewaniu, miłości, seksualności i życiu. Nie jest łatwo dziś o czasopismo, które nie jest tworzone po to, by zarabiać albo być sprzedawane w setkach tysięcy egzemplarzy, albo po to, by niszczyć w młodzieży ich czystość i godność. Nie jest łatwo w dzisiejszych mediach szerzyć dobro i pomagać w rozwoju młodemu człowiekowi.

Dlatego zachęcam gorąco do sięgnięcia do Drogi. Może przez prenumeratę dla kogoś bliskiego?

Wszystkie informacje o czasopiśmie a także o prenumeracie dostępne na stronie: www.droga.com.pl

Katarzyna Marcinkowska

- z wykształcenia filozof (MISH UJ). Szczęśliwa żona Mariusza, mama Irusia i Stefanka. Zafascynowana teologią ciała, filozofią dialogu, nowym feminizmem oraz macierzyństwem w jego wszystkich wymiarach. Szuka wciąż nowych możliwości łączenia teorii z praktyką. Autorka Kalendarza Kobiety 2014, 2015 i 2016 oraz projektu Między Niewiastami. Prowadzi warsztaty, konferencje i spotkania dla kobiet. Wraz z mężem prowadzi konferencje i warsztaty na temat miłości oraz różnic płciowych oraz kurs przedmałżeński „Przepis na Miłość!”. Wierzy w miłość na całe życie, w piękno i prawdę, w „geniusz kobiety” oraz w to, że „dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych”.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę